Jezděte s jistotou na bionaftu

Bio-Nafta / Bio-Diesel

Budoucí motory a jejich palivové systémy se přizpůsobují vlastnostem biopaliv. Problematický je stále vyšší podíl biosložky pro současné motory, zvláště ty staršího roku výroby.

U používání paliv s vyšším podílem bio, jako např. dnes aktuální nafta s 8%, způsobuje vázání většího množství vody. Voda kondenzuje a dostává se do motorového oleje, který poté rychleji stárne. Následkem je ztráta mazací schopnosti a vyšší opotřebení motoru!

Stoupající podíl bio ve všech palivech vede zásadně ke zhoršenému spalování, což zase způsobuje zvýšené vytváření usazenin na vstřikovačích. Následně postupně klesá účinnost a výkonnost celého palivového systému a ucpávání katalyzátoru. Poruchovost, špatné startování a drahé opravy na sebe nenechají dlouho čekat. Pomoc proti všem jmenovaným vlivům je pravidelné udržování celé palivové a výfukové soustavy v čistotě!

MATHY® vyvinulo aditiva, která právě pomáhají při odstraňování resp. předcházení závad způsobených horším biopalivem.

  • MATHY®-BE pro Benzín (ideální také pro tankování E10)
  • MATHY®-D pro Diesel
  • MATHY®-BD pro Bio-Diesel

Oba dva druhy aditiv pro naftu (MATHY®-D) a Bio-naftu (MATHY®-BD)zvyšují také cetanovou hodnotu, což má za důsledek, že spalovací proces probíhá výrazně příznivěji.

Aditiva MATHY® do paliv se vyznačují nejenom svou vysokou efektivitou díky účinnému souboru moderních činidel, ale i jednoduchou aplikací v Praxi!