Otázky a odpovědi

Jaké výhody získám nasazením MATHY®-M?

S MATHY®-M dosáhnete zvýšení výkonu motoru a snížíte náklady na výměnu olejů, paliva, údržby a opravy.

Může být MATHY®-M použitý také u nového vozidla?

Ano, zcela určitě. Právě u nového vozidla prokáže MATHY®-M dvě jeho důležité vlastnosti. Minimalizace opotřebení a zabránění vytváření usazenin.

Proč je potřeba procedura čištění-výplachu motoru?

Postupem času se v motoru tvoří usazeniny. MATHY®-M je uvolňuje a udržuje agregáty trvale čisté. Díky vysoké čistící vlastnosti MATHY®-M je nutné provést u motorů s více než 20.000 km nebo 300 motohodinami čistící proceduru (výplach motoru).

Jak maximální procentuální podíl MATHY®-M mohu přidat do motorového oleje?

V atmosférických motorech doporučujeme přidávat 10% MATHY®-M. V turbomotorech, vysoce zatížených motorech (sportovní nasazeni, tažení těžkých přívěsů) by jste měl přidávat 20% MATHY®-M. Pro závodní motory přidávejte 30% MATHY®-M do motorového.

Může se přidávat MATHY®-M také do Longlife olejů?

MATHY®-M můžete samozřejmě používat i ve spojení s Longlife olejem. Ale nasazení Longlife olejů dohromady s MATHY®-M není nutné a způsobuje zbytečně vysoké náklady. MATHY®-M ve spojení s běžným olejem několikanásobně překoná takzvaný Longlife olej.

Mohu do motorových olejů pro lodní motory přidat MATHY®-M?

Ano! MATHY®-M několikanásobně zlepší pevnost olejového filmu oproti obvykle dostupným olejům pro lodní motory. Tím se sníží tření a opotřebení následně definitivně zminimalizuje náchylnost k závadám a zvýší spolehlivost motoru. Na palubě se zásadně sníží hluk a vibrace.

Které praktické přednosti získám použitím MATHY®-M v lodních motorech?

Olej na přezimování už není nutný. Motory lépe startují. A to především po dlouhém odstavení motoru (např. přezimování, nebo u plachetnic startování pomocného motoru).
Lodní motory s MATHY®-M jsou méně náchylné k opravám a mají výrazní delší životnost.

Jaký vliv má MATHY®-M na spojku v olejové lázni v mé motorce?

Moderní motocykly se spojkou v olejové lázni fungují s MATHY®-M zcela bez problémů. Spojka není MATHY®-M ovlivněna, protože MATHY®-M redukuje tření pouze mezi dvěmi kovovými plochami.

Jak je možné s pomocí MATHY®-M prodloužit intervaly výměny oleje?

MATHY®-M redukuje tření, otěry a provozní teplotu. Stárnutí oleje je zásadně zpomaleno. Proto můžete na motorový olej, při zachování výměny olejového filtru, ujet výrazně delší vzdálenosti bez opotřebení motoru. Při vysokém ročním kilometrovém výkonu můžete na jeden olej ujet až 120.000 km.

Může snížit MATHY®-M opotřebení motoru?

ANO! MATHY®-M redukuje prokazatelně tření a opotřebení. Toto bylo mnohokrát v testu, praxi i laboratorně prokázáno. TÜV (nezávislý německý zkušební ústav) prokázal snížení hodnoty opotřebení o 74% a hodnotu tření o 27% oproti běžnému syntetickému oleji.

Vypovídá barva oleje (černá) něco o kvalitě oleje?

Ne, právě opačně. Pokud je olej po výměně rychle černý, znamená to, že MATHY®-M působí a cizí látky na sebe váže. A přesně to také má dělat.

Potřebujeme vůbec aditiva?

Ano. Kvalita olejů a paliv je dána pouze soustavou použitých aditiv. Bez aditiv by oleje a paliva nefugovala.
Aditiva určují, jaký výkon bude olej nebo palivo mít. Určují např. jakou mají oleje vlastnost rozpoštět a vázat nečistoty, bod vzplanutí, pěnitost atd.

Co je MATHY® a jak působí?

MATHY® je zcela speciální koncentrát aditiva, který doplňuje takjakotak v oleji nebo palivech přítomná aditiva. MATHY® zlepšuje mazací a čistící schopnosti běžných olejů (motor, předovka, difenciály) a paliv.
MATHY® redukuje tření, odstraňuje usazeniny, snižuje provozní teplotu a zpomaluje proces stárnutí oleje.